Geplaatst op Geef een reactie

Soray: een zomerjurkje met vleugels

De jurkjes van Sansahash zijn altijd net even anders. Een bijzondere rug, een opvallende roezel en vaak gemaakt van niet-rekbare stoffen. Uitdagend om te maken, maar niet te moeilijk. Alleen al om mijzelf uit de tricot-comfortzone te halen, maak ik ze graag.

Ik deed al een aantal keer mee met het testen van patronen van Sansahash. Eerder maakte ik de Seronera bomberjacks bijvoorbeeld. Mgeni, de ontwerpster, is heel nauw bij het testen betrokken en houdt bijvoorbeeld heel goed in de gaten of je patroondelen nog steeds kloppen als je een jurkje met samengestelde maten maakt. Zoals ik dit keer deed bijvoorbeeld, met een borstwijdte van 18maanden/2 jaar, een taille van 2 jaar en lengte 2/3 jaar. Dat zorgt ervoor dat zo’n jurkje echt perfect past.

Het nieuwe jurkje heet Soray. Het heeft een eenvoudige rechte voorkant, waarbij je een klein glimpje krijgt van de bijzondere achterkant omdat de roezels (“flutters”) net over de schouders komen. Maar het spektakel zit aan de achterkant: lange opvallende roezels (vleugels mama, zei Wtje) en een gekruist elastiek. Je hebt veel opties: tunieklengte, net boven de knie, en een maxi-jurk.

Ik maakte er twee tijdens het testen. De eerste maakte ik van twee stukken double gauze: eentje van Lillestoff met bronzen vogels, en een gespikkelde van Atelier Brunette. Je hebt soepel vallende stof nodig voor dit jurkje, dan vallen de roezels mooier. Het maken van het bovenstuk is even opletten, maar verder niet moeilijk. Toen ik langer doorwerkte aan het jurkje dan ik had moeten doen, zette ik bijvoorbeeld een van de elastieken verkeerd om in. Maar al met al ziet het er moeilijker uit dan het is!

De tweede jurk is van prachtige gabardine twill van See You at Six. Ook deze stof valt mooi soepel, en de kleur is bijna goud. En ik had geleerd van de eerste versie, dus ik deed het gekruiste elastiek direct goed om, en werkte de roezels zo af dat ze elkaars spiegelbeeld waren en niet identiek.

Wil je hem ook hebben? Hij is te koop op de site van Sansahash en als je lid wordt van de Facebook groep dan kun je veel voorbeelden zien! Op mijn Instagram mag ik vandaag een exemplaar weggeven.

Stoffen gekocht bij Ansje Handmade

Soray: een zomerjurkje met vleugels

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.